“Віфлеємська” ікона Божої Матері Історія Образу Точних фактів про появу ікони «Віфлеємської» Богоматері немає. Після реставраційних робіт експерти датували її кінцем ХVIII століття, а стиль іконопису визначили як греко-арабський.
Існує думка, що історія ікони напряму пов’язана із династією Романових. Свята преподобномучениця княгиня Єлизавета Феодорівна зцілилася від важкої хвороби після молитви перед цією іконою. В знак подяки вона обрамила Божу Матір у ризи зі своїх коштовних каменів та дорогоцінних матерій. Після цього царська сім’я подарувала чудотворний Образ віфлеємській базиліці Різдва Христового, що знаходиться неподалік від печери, у якій народився Богомладенець.
Іконографія Ікона «Віфлеємської» Пресвятої Богородиці належить до іконографічного типу «Одигітрія» (Та, що вказує шлях). Образ відрізняється від інших богородичних ікон яскраво вираженою усмішкою Пречистої Матері. У руках Богомладенця знаходиться символ царської влади – держава. Вони зодягнені у царські одежі, а правицею Божий Син благословляє тих, хто молиться до Його Матері.
Богословське значення Образу Пресвята Богородиця як «шляховказівниця» вказує на Свого Божественного Сина, Який є Істинним Шляхомдля усіх, хто хоче досягнути Царства Небесного і щодня робить для цього добрі справи, перебуває у розмові з Творцем та слідує Його заповідям.
Дата пошанування День пам’яті ікони «Віфлеємської» Божої Матері звершують 28 серпня. |